TVÄTTFAT samt VAS omgjord till BORDSLAMPA, porslin. Kina, 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av bl.a. figurer samt blommor. Diameter 30 cm. Total höjd 41 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Ej examinerad inuti. Borrad.

Utropspris
2 000 SEK