Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Bordsdekoration, olika stenarter, Kina 1900-talets senare hälft.

Skulpterade blad och blommor fästa på trädstomme, dekor i olika mineraler, bl a karneol och ädelserpentin. Höjd 28, bredd 27 cm, djup 22 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
150 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13