1275665
Skålar och fat, fem stycken, porslin. Kina, 1600/1800-tal.
Skålar och fat, fem stycken, porslin. kina, 1600/1800-tal.

Främst sjöfynd, olika dekor i underglasyrblått. Diameter 12-25 cm.

Sprickor, nagg, slitage.

Proveniens

Purchased in Singapore in the mid 20th Century.

Slutpris
1 800
176
209
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
22 nov 19:43
1 800 SEK
22 nov 19:35
1 700 SEK
22 nov 13:41
600 SEK
19 nov 9:02
500 SEK
16 nov 22:30
350 SEK