Bouchel Heer Du Roi, bordsgarnityr, tre delar, bordspendyl och ett par kandelabrar, Frankrike, 1800-tal.

Stomme i brons och vitmarmor. Urhus uppburen av två putti. Sockel i vit marmor. Två kandelabrar på rund bas. Bredd 30 cm. Djup 10 cm. Höjd 41 cm.
Kandelabrar, höjd ca 25 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Urtavla med nagg,

Utropspris
5 000 SEK