Askar med lock samt vaser, glas, 6 st, Murano Venedig, Italien 1900-talets första hälft.

Ett par vaser, höjd 14 cm.
Ett par askar med lock, höjd 15 cm.
Ask med lock, höjd 10 cm.
Ask med lock, höjd 13 cm. Med lagningar.

Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Lagningar.

Utropspris
1 500 SEK