1263923
Herman Rosell
(Sverige, 1893-1969)
Herman rosell, skulpturer, 3 st, snidat och bemålat trä, signerade och daterade 1927, 1930, 1934.

HERMAN ROSELL, skulpturer, 3 st, snidat och bemålat trä, signerade och daterade 1927, 1930, 1934.

Tobaksgubbarna. H. 26,5 - 31 cm.

Smärre slitage.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
3 000 SEK