1263943
Herman Rosell
(Sverige, 1893-1969)
Herman rosell, skulpturer, 10 st snidat och bemålat trä, signerade och daterade 1951-1959.

HERMAN ROSELL, skulpturer, 10 st snidat och bemålat trä, signerade och daterade 1951-1959.

Den stora trollfamiljen. H. 13-19 cm.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
4 000 SEK