1263955
Herman Rosell
(Sverige, 1893-1969)
Herman rosell, skulpturer, 2 st, snidat och bemålat trä, signerade och daterade 1957.

HERMAN ROSELL, skulpturer, 2 st, snidat och bemålat trä, signerade och daterade 1957.

Det gamla paret. H. 28-29 cm.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
2 500 SEK