1232525

Vicke Lindstrand

(Sverige, 1904-1983)
Vicke lindstrand, sannolikt, kosta 1950/60-tal.

VICKE LINDSTRAND, sannolikt, Kosta 1950/60-tal.

Klarglas med invändig svart tråd. Höjd 35,5 cm.

Smärre repor, osignerad.

Övrigt

Jämför modell 1415.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Utropspris
1 500 SEK