Armband, 18K guld, safirer, smaragd, diamanter ca 0.075 ct tot. Importstämplat Koruteollisuus Tillander, 1962.

Längd 17,7 cm. Bredd 25 mm.
Total vikt 57,7 g.
Med extra länkdelar.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
2 100 EUR