Silver Bägare & Skålar
1261258
Skål, silver, Goretta, Alessandria, Italien, 1900-talets andra hälft.
Skål, silver, goretta, alessandria, italien, 1900-talets andra hälft.

En rund skål med genombruten kant med dekor av druvor, diameter 28 cm, höjd 7,5 cm. Vikt 1007 gram.

Smärre slitage. Senare gravyr på undersida.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
4 000 SEK