Saltkar, ett par, silver, utländska stämplar 1800-tal. Empire.

Invändigt förgyllda. Ovala, på indragen fot, delvis godronnerade. Under handtag initialer. Längd 11 cm, höjd 6,5 cm, vikt 192 gram.

Slitage.

Utropspris
3 000 SEK