Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Smörask, porfyr, empire, 1800-talets början.

Smörask av porfyr med rund fasettslipad form. Turbinslipat lock med klotformad knopp. Diameter 12,5, höjd 9 cm.

Skador. Lagningar.

Utropspris
10 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13