Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Hertha Hillfon

(Sverige, 1921-2013)
Hertha Hillfon
(Sverige, 1921-2013)

Hertha Hillfon, skålar 3 st. glaserat stengods, signerade.

Glaserade. Märkta H. Höjd ca 7,5 - 8,5 cm. Diameter ca 11,5- 14 cm

Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13