CG Hallberg, kaffeservis 3 delar, silver, Stockholm 1950. Rokoko-stil.

Gräddkannan och sockerskrinet med invändig förgyllning. Kaffekannan med svärtat handtag. Höjd 26 cm, total vikt 1.296 gram.

Lätt slitage.

Utropspris
4 000 SEK