1273986
Gustaviansk
(Sverige, 1775-1810)
Ljusstakar ett par, sengustavianska, omkring år 1800.

Ljusstakar av carraramarmor och förgylld mässing. Höjd 23 cm.

Slitage, nagg, repor. Kedjor eller hängen saknas.

Utropspris
6 000 SEK