GAB, kuvertallrikar, 12 st, silver, Stockholm 1947. Rokoko-stil.

Profilerade, med bandstavskant. En stämplad 1946. Diameter 28 cm, total vikt 5605 gram.

Slitage, repor.

Utropspris
30 000 SEK