CG Hallberg, såssnipor, ett par, silver, Stockholm 1945-1947. Rokoko-stil.

Invändigt förgyllda. Ovala, på fyra svängda bladfötter, bladformat handtag med blommor. Längd 19,5 cm. Total vikt 705 gram.

Slitage.

Utropspris
6 000 SEK