Gottfried Dubois, bägare, silver, Stockholm 1738.

Delvis förgylld. Raka sidor, vågband, stansad lambrequin, på gjuten räfflad fot. Svisselerade initialer LOS. Höjd 10 cm, vikt 104 gram.

Slitage.

Utropspris
3 500 SEK