CG Hallberg, skål, silver, Stockholm 1902. Jugend.

Invändigt förgylld, med glasinsats. Rund, genombruten, med dekor av slingrande näckrosor och blad. Diameter 21 cm, höjd 12 cm.

Lätt slitage.

Utropspris
3 000 SEK