James Charles Edington, bordsuppsatts för ägg, silver, London 1857.

Förgylld. Fyra äggkoppar samt skedar på ett profilerat ställ med centrerat handtag. Dekor av ansiktsmaskaroner samt stiliserade baddekor. Crest. Skedarna stämplade London 1825. Höjd 22 cm, längd 24 cm, total vikt 811 gram.

Slitage.

Utropspris
5 000 SEK