LJUSSTAKAR, ett par, Empire, 1800-talets första hälft.

Ljusstakar av delvis patinerad mässing. Ljushållare i form av fackelbärande putto. Höjd 30 cm.

Slitage. Repor. Smärre stötmärken. Patina med slitage.

Utropspris
5 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13