Josef Ekberg

(Sverige, 1877-1945)
Josef Ekberg
(Sverige, 1877-1945)

Josef Ekberg, vas, stengods, "Sgrafitto", Gustavsberg, 1920.

Vas med blå glasyr och dekor av stiliserade växter. Signerad Gustavsberg 1920 J E. Höjd 28 cm.

Smärre slitage. Möjligen slipad vid fotring.

Utropspris
2 500 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13