Design ÖvrigtDivine Design
1275135
Paolo Venini
(Italien, 1895-1959)
Paolo venini, taklampa "trilobi" murano italien 1970-tal.

Paolo Venini, taklampa "Trilobi" Murano Italien 1970-tal

För sex ljuspunkter, stomme av vitlackerad metall behängd med flerfärgade prismor, diameter 50, höjd ca 44 cm

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Mindre nagg

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
14 000 SEK