Design ÖvrigtDivine Design
1284480
Carl Dangel
(Sverige)
Carl dangel, matta "gröna gullviva" rölakan ca 260 x 178 cm.

Carl Dangel, matta "Gröna Gullviva" rölakan ca 260 x 178 cm

Bruksslitage.

Proveniens

Inköpt på Dangels textilateljé i Malmö 1975 för 3450:-.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
15 000 SEK