Johan Petter Molér, bägare, silver, (verksam i Visby) 1820.

Delvis förgylld. På kälad fot med godroner, livet med svisselerade blomsterslingor samt initialer i hjärtformad bladkrans. Höjd 22 cm, vikt 446 gram.

Slitage, bucklor.

Utropspris
6 000 SEK