Julservis, 56 delar, porslin, "God Jul", Rörstrand.

10 stora tallrikar. Diameter 29 cm.
6 djupa tallrikar. Diameter 21,5 cm.
5 kaffe med fat
17 glöggmuggar
6 tallrikar. Diameter 25,5 cm.
6 assietter. Diameter 20 cm.
1 Grötskål. Diameter 23 cm.
1 kanna. Höjd 15 cm.
1 Kandelaber. Höjd 22,5 cm.
1 Serveringsfat. Längd 42 cm.
2 Skålar. Längd 22,5 cm.

Smärre slitage. Smärre repor. Enstaka mindre nagg. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
8 000 SEK
Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95