1256456
Skålar, ett par, porslin. Japan, 1900-tal, Kutani.
Skålar, ett par, porslin. japan, 1900-tal, kutani.

Med vridna knäckar, dekor i imarivertefärger i det närmaste kakiemondekor. Diameter 18,5 cm.

Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V10

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 2 timmar
2 500
247
300
Utropspris
7 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 700 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
14 jan 19:44
2 500 SEK
10 jan 10:19
900 SEK
8 jan 15:28
800 SEK