1272936
VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Vas, porslin. qingdynastin, 1800-tal.

Balusterform med dekor i underglasyrblått föreställande en scen från palatslivet med ämbetsman framför en stor vikskärm. Höjd 30 cm.

Slitage.

Slutpris
6 500
645
784
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
17 jan 20:22
6 500 SEK
15 jan 17:36
6 008 SEK
11 jan 13:46
5 000 SEK
10 jan 12:47
300 SEK