1272943
Rökelsekar, tripod. Mingdynastin, 1600-tal.
Rökelsekar, tripod. mingdynastin, 1600-tal.

Rund med svagt celadonfärgad ge glasyr. Diameter 22 cm. Höjd 9,5 cm.

Sprickor, nagg.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V11

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 2 timmar
2 700
267
324
Utropspris
7 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 900 SEK. Läs mer.
Budhistorik (6 bud)
15 jan 12:37
2 700 SEK
12 jan 11:44
1 300 SEK
12 jan 11:11
1 200 SEK
12 jan 7:02
800 SEK
11 jan 20:17
600 SEK