1277142
Kinesisk konstär, tusch och färg på rispapper, åtta stycken. Qingdynastin, 1800-tal.
Kinesisk konstär, tusch och färg på rispapper, åtta stycken. qingdynastin, 1800-tal.

Olika motiv av båtar. Mått med ram 43x30,5 cm.

Skador, revor, slitage, fläckar.

Slutpris
5 500
545
664
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
19 jan 20:01
5 500 SEK
19 jan 20:00
5 300 SEK
19 jan 20:00
5 200 SEK
19 jan 19:52
5 000 SEK
19 jan 17:45
4 800 SEK