1279202

Terrin med lock, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Terrin med lock, porslin. qingdynastin, 1800-tal.

Oktagonal med dekor i underglasyrblått föreställande flodlandskap. Längd 35 cm.

Slitage.

Utropspris
2 500 SEK