1282250
Servisdelar, 26 st, Qing dynastin, Jiaqing, ca (1796-1820).
Servisdelar, 26 st, qing dynastin, jiaqing, ca (1796-1820).

Dekor av borstnejlika i grisaille, bård i järnrött, och guld.
18 tallrikar, diameter 23 cm (samtliga med nagg, en med spricka)
3 djupa tallrikar, diameter 23 cm, (samtliga med nagg)
djup tallrik, diameter 20, (spricka och lagning)
skålfat, diameter 28,5 cm (kantnagg)
stekfat, längd 37,5 cm
terrin med lock, längd 36 cm (locket med omfattande lagning)
extra lock, längd 28 cm (passar ej terrin)

Nagg, lagningar, dekor med slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V6
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

6 dagar
1 000
99
121
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 100 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
25 jan 18:46
1 000 SEK