1282533
Urna med lock, samt skål, keramik. Yuandynastin.
Urna med lock, samt skål, keramik. yuandynastin.

Bestående av:
Skål, Jizhe typ, glaserad gods i svart-bruna nyanser, diameter 10,5 cm.
Urna med lock, longquan typ, celadonglaserad, med reliefdekor, total höjd ca 8 cm.

Slitage. Nagg. Krackelyr, bränningssprickor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V14
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
6 200
615
748
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (25 bud)
19 jan 19:39
6 200 SEK
19 jan 19:39
6 000 SEK
19 jan 19:38
5 500 SEK
19 jan 19:38
5 300 SEK
19 jan 19:37
5 100 SEK