1285751
Pilgrimskrus, ett par, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Pilgrimskrus, ett par, porslin. sen qingdynasti, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått av fohundar bland molnformationer. Höjd 26,5 cm.

Slitage, mistor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V8

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

4 dagar 23 timmar
4 000
397
483
Utropspris
5 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 4 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
26 jan 13:23
4 000 SEK
25 jan 18:29
2 000 SEK
25 jan 17:54
1 000 SEK