1287417
Trumpetvas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Trumpetvas, porslin. qingdynastin, kangxi (1662-1722).

Dekor i famille vertefärger av blommor och insekter. Höjd 23 cm.

Nagg, slitage.

Slutpris
6 800
674
820
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
8
19 jan 21:15
6 800 SEK
10
19 jan 21:14
6 600 SEK
8
19 jan 21:14
6 400 SEK
10
19 jan 21:03
6 200 SEK
9
19 jan 21:03
6 000 SEK