1288465

Vaser omgjorda till lampor, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.

Vaser omgjorda till lampor, ett par, porslin. kina, 1900-tal.

Dekor i famille vertefärger, med motiv av hovfigurer i palatsmiljö. Höjd på vas 47,5 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Borrad. Inga synliga skador.

Utropspris
3 000 SEK