1288466
Tekanna med lock, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Tekanna med lock, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av finger lemons och växter. Längd 20 cm.

Slitage. Smärre nagg på lock. Hänkel med lagning.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V8
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

7 dagar 6 timmar
2 000
198
241
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
26 jan 13:02
2 000 SEK