1288866
Snusflaskor, två stycken, pekingglas. Kina, sen Qingdynasti respektive 1900-tal.
Snusflaskor, två stycken, pekingglas. kina, sen qingdynasti respektive 1900-tal.

Dekor i relief. En med signering i botten samt guldbeströdd insida. Höjd 7,5 cm. En med dekor med figurscener, höjd 6,5 cm.

Slitage.

Slutpris
3 400
337
410
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
19 jan 16:53
3 400 SEK
19 jan 16:53
3 200 SEK
19 jan 16:51
3 000 SEK
17 jan 22:02
2 000 SEK
13 jan 17:19
1 500 SEK