1288872
Rökelsekar, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Rökelsekar, porslin. kina, tidigt 1900-tal.

Rund med dekor i oxblodsfärgad glasyr å utsidan, insidan med geglasyr. Höjd 15 cm. Diameter 19 cm.

Slitage. Sprickor.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
2 900
288
350
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
19 jan 21:13
2 900 SEK
19 jan 21:13
2 702 SEK
19 jan 21:13
2 700 SEK
19 jan 21:12
2 500 SEK
19 jan 19:58
2 300 SEK