1289707

Eva Anttila

(Finland, 1894-1993)
Eva anttila, halvrya, modell för neovius. ca 170x187 cm.

Eva Anttila, halvrya, modell för Neovius. Ca 170x187 cm.

Variant av "Herdeflicka" (Paimentyttö). Daterad 1934.

Åldersrelaterat slitage.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
250 EUR