Laila Karttunen

(Finland, 1895-1981)
Laila Karttunen
(Finland, 1895-1981)

Laila Karttunen, Rya, för Wetterhoff, Finland 210 x 120 cm. Design sent 1940-tal.

"Iloiset ratsastajat" (Glada ryttare). Ylle.

Sedvanligt slitage.

Klubbat pris
1 100
12 397
1 148
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (28 bud)
31 jan 2021 19:53
1 100 EUR
31 jan 2021 19:53
1 050 EUR
31 jan 2021 19:52
1 000 EUR
31 jan 2021 19:52
1 000 EUR
31 jan 2021 19:52
920 EUR
31 jan 2021 19:52
900 EUR
31 jan 2021 19:52
820 EUR
31 jan 2021 19:51
800 EUR
31 jan 2021 19:51
800 EUR
31 jan 2021 19:51
640 EUR
31 jan 2021 19:51
620 EUR
31 jan 2021 19:51
600 EUR
31 jan 2021 19:51
500 EUR
31 jan 2021 19:51
480 EUR
31 jan 2021 19:51
440 EUR
31 jan 2021 19:51
420 EUR
31 jan 2021 10:52
365 EUR
31 jan 2021 10:52
345 EUR
30 jan 2021 19:45
340 EUR
30 jan 2021 19:44
320 EUR
30 jan 2021 19:44
320 EUR
30 jan 2021 14:47
300 EUR
29 jan 2021 18:03
280 EUR
29 jan 2021 17:09
260 EUR
27 jan 2021 19:52
200 EUR
26 jan 2021 20:53
160 EUR
26 jan 2021 16:56
150 EUR
24 jan 2021 15:41
80 EUR

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492