Brosch, modell 169, sterlingsilver. Kalevala koru, Helsingfors 1993.

Mått 80 x 72 mm.
Vikt 24,5 g.

Obetydligt ytslitage.

Förlagan till broschen är en brosch från 1000-1150-talet som hittats i Kekomäki i Kaukola.

Klubbat pris
100
1 127
104
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (2 bud)
20 feb 2021 19:57
100 EUR
19 feb 2021 19:53
80 EUR