Halsband "Ålands-hänget" modellnr 67, förgyllt brons. Kalevala koru, Helsingfors.

Hängets diameter 57 mm.
Kedjans längd 72 cm.
Specialbeställd förgylld version.

Obetydligt ytslitage.

Förlagan till Ålandshänget är det smycke från vikingatiden som hittats i Saltvik på Åland.

Klubbat pris
170
1 890
179
Utropspris
180 EUR
Budhistorik (10 bud)
28 feb 2021 15:50
170 EUR
28 feb 2021 15:50
165 EUR
28 feb 2021 13:01
160 EUR
28 feb 2021 11:15
150 EUR
28 feb 2021 11:15
140 EUR
27 feb 2021 13:34
130 EUR
22 feb 2021 23:13
120 EUR
21 feb 2021 8:51
95 EUR
20 feb 2021 11:57
90 EUR
19 feb 2021 19:43
50 EUR