August Hagborg, olja på uppfodrad duk, signerad Hagborg.
Byfejden. 100 x 150 cm.
Uppfodrad duk. Spridda smärre retuscher. Smärre ytsmuts.
Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 540, "Internationella Vårauktionen", 30 maj-2 juni 2006, kat nr 196; privat samling.