1274372

John Parsons & Co, kolonnljusstakar, ett par, silver, Sheffield 1788.

John parsons & co, kolonnljusstakar, ett par, silver, sheffield 1788.

I form av kolonner med korintiska kapitäl, kvadratisk fot med dekor av girlanger. Fylld fot med bottenplatta i trä. Lösa manschetter, även dessa stämplade IP & Co. Höjd 32 cm.

Manschetternas bottnar omarbetade/förstärkta med mässing. Smärre slitage.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Slutpris
17 000
1 683
2 046
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
23 feb 16:57
17 000 SEK
23 feb 16:55
16 500 SEK
23 feb 16:55
16 000 SEK
23 feb 16:54
15 500 SEK
23 feb 16:54
15 000 SEK