Kaffeservis, 24 delar, porslin. Meissen, 1700 samt 1800-tal.

1 vas, 14 cm (1 med nagg).
1 kanna med lock, total höjd 20,5 cm (lock med skador, nag).
7 koppar, längd 10 cm.
2 cremekoppar med lock (skador och lagningar).
4 koppar, längd 8 cm.
6 fat till koppar, diameter på fat 13 cm. '
6 mindre fat till koppar, diameter 10,5 cm.
6 assietter, 15 cm (1 med spricka, 1 med nagg).
1 mjölkkanna, höjd 12 cm.
1 sked, längd 20,5 cm.
1 sockerskål med lock, marcolinis period, diameter 7 cm.

Slitage. Få med skador. Nagg. Färgbortfall.

Utropspris
5 000 SEK