1284218

Tallrikar, 13 st, samt fat, porslin. Meissen, punktzeit (1756-1773).

Tallrikar, 13 st, samt fat, porslin. meissen,  punktzeit (1756-1773).

Polykromt bemålade. Med motiv av blommor. Diameter 23-24 cm. Serveringsfat diameter 34,5 cm.

Slitage. Nagg. tillverkningsdefekt. 1 med spricka.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
3 500 SEK