1288909

Joseph Schürer (1727-1785, mästare i Stockholm 1773) och Lago Lundén, spegel, gustaviansk, daterad 1785,

Joseph schürer (1727-1785, mästare i stockholm 1773) och lago lundén, spegel, gustaviansk, daterad 1785,

Förgylld och bronserad spegel med skuren och pastellagedekor. Delat fasettslipat glas. Löst krön med målad plåt. Signerad och med Stockholms hallstämpel. Höjd 156, bredd 60 cm.

Krönet löst. Avslag och dekorbortfall.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Utropspris
12 000 SEK