Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Karmstolar, ett par, 1900-talets första hälft.

Ett par karmstolar av betsat lövträ, gripsholmsmodell. Lösa ryggdynor. Nytapetserade med gotländskt lammskinn. Sitthöjd ca 50, höjd 90 cm vardera.

Stommarna med slitage, repor, märken.

Utropspris
6 000 SEK